کدخبر : 1268
پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۶:۰۹
156 بازدید
فاقددیدگاه

حجت الاسلام والمسلمین دکتر کریمی تبار

حجت الاسلام و المسلمین الله نور کریمی تباردر سال ۱۳۴۲ در روستای چشمه پهن و چشمه رشید بخش کارزان شهرستان چرداول استان ایلام در خانواده ای مذهبی متولد شد.

پدر وی حاج ولی کریمی تبار فردی مومن،اهل تهجد و به نیک نامی مشهور است.

دوران ابتدایی را در زادگاه خود و سال اول و دوم راهنمایی را در مدرسه ابن سینای شهر ایلام گذراند و همانند سایر فرزندان روستا از دوران کودکی در کار کشاورزی وکمک به معیشت خانواده دستیار پدر خویش بوده است.
به عشق سربازی امام عصر (عج)در سال ۱۳۵۵ جهت تحصیل علوم دینی وارد مدرسه علیمه باقریه ایلام شد و مفتخر به شاگردی مرحوم آیت الله حیدری ایلامی گردید.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای ادامه تحصیل علوم اسلامی راهی قم شد و دروس سطح حوزه را به پایان برده و ۴ سال در دروس خارج فقه و اصول اساتید حوزه علمیه حضور پیدا کرد.
برخی از اساتید وی عبارتند از:آیت الله وجدانی فخر،آیت الله ستوده ،آیت الله اعتمادی،آیت الله مظاهری،حضرت آیت الله مکارم شیرازی،حضرت آیت الله،نوری همدانی،حضرت آیت الله وحید خراسانی و … بهره برده و  سالها از محضرآیت الله بهاءالدینی استفاده کردند.

در کنار بهره مندی از دریای بیکران علوم اسلامی به جهت آشنایی با محیط دانشگاه،در سال ۱۳۸۱در رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه تربیت معلم تهران با رتبه عالی فارغ التحصیل شد.

حجت الاسلام کریم تبار به عنوان دانشجوی دکترای علوم و قرآن و حدیث در دانشگاه شهید محلاتی قم پذیرفته شد که پس از موفقیت در آزمون جامع ،در حال حاضر مشغول تدوین مراحل پایانی رساله خود می باشد.

برخی از سوابق علمی و پژوهشی ایشان عبارت است از:

۱-تدوین کتاب “حقوق متقابل مردم و حکومت از دید امام علی(ع)”
۲-پژوهشگر مرکز فرهنگ و معارف قرآن از سال ۱۳۷۰تا۱۳۷۲
۳-تدریس در مراکز آموزشی سپاه و بسیج از سال ۱۳۷۲ تاکنون
۴-گذراندن دوره آموزشی مدیریت استراتژیک
۵-دبیر کار گروه “تولید علم و جنبش نرم افزاری”در همایش اساتید و نخبگان روحانی بسیجی در مشهد مقدس

امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما